poniedziałek, 24 stycznia 2011

Sukces emocjonalny według Jacka Santorskiego

      Jestem w trakcie lektury książki Jacka Santorskiego, pt. " The best of Jacek Santorski", która niesamowicie mnie wciąga. Są w niej wybrane fragmenty z książek, artykułów i materiałów szkoleniowych wyżej wymienionego psychologa, trenera. Można ją przeczytać jednym tchem, ale mimo wszystko jest to książka do której powinno się wracać przez całe życie.
    Musimy pamiętać, że kluczem, do pełni życia, zarówno w sprzyjających warunkach, jak i "w obliczu katastrofy", są samoświadomość, wiara w siebie i nadzieja na znalezienie rozwiązań, a przede wszystkim zajmowanie się czymś więcej, czymś większym niż tylko sobą.


Zacytuje streszczenie tych wszystkich rad, które są nam potrzebne do osiągnięcia sukcesu emocjonalnego:

    " Poznawaj siebie samego. Żyj odpowiedzialnie i uważnie. Słuchaj, smakuj i patrz. Obserwuj swój umysł. Innych ludzi próbuj raczej zrozumieć niż zmieniać. Zaufaj intuicji. Uznaj swój temperament i z tej perspektywy zarządzaj emocjami. Troszcz się o swoje ciało, hartuj siłę ducha. Traktuj życie jak lekcje, a trudności jak nauczycieli w szkole życia. Ucz się poddawać i oddawać. Bądź sobą i pozostawaj wierny odkrywanym wartościom, ale nie przywiązuj się do żadnej ideologii ani teorii. Nie tracąc z oczu celu, koncentruj się na kroku, który masz do zrobienia. Nie spiesz się. W stresie bądź świadomy oddechu. Nie izoluj się. Nie ustawaj w podtrzymywaniu zadziwienia i zapytywaniu : kim jestem? czym jest miłość? w co wierzę? jakie jest moje zdanie? Traktuj siebie i życie serio, jednak nie trać dystansu i poczucia humoru."

Polecam gorąco wgłębić się w tą książkę, jestem pewna, że większość z Was wyciągnie z niej korzyści dla siebie.

"Człowiek tym jest większy, im jest bardziej sobą" Antoine de Saint-Exupery

sobota, 22 stycznia 2011

Projekt spódnicy zainspirowany obrazem Tadeusza Kantora

Tadeusz Kantor  - urodzony 6 kwietnia 1915 w Wielopolu Skrzyńskim, zm. 8 grudnia 1990 w Krakowie. Polski reżyser, malarz, scenograf, grafik, autor manifestów artystycznych, animator życia kulturalnego, założyciel Teatru Circot 2 w Krakowie.

Podczas wizyty w Muzeum Narodowym w Krakowie, zwrócił moją uwagę obraz poniżej przedstawiony T. Kantora pod tytułem "Infantka".  Niezwykle oryginalny i wyróżniający się spośród całej wystawy Sztuki Polskiej XX wieku. Poruszył moją wyobraźnię i spowodował, że powstał projekt spódnicy widoczny na modelce, który został uszyty ze zwykłej zasłony. Jest to moja ulubiona sesja i projekt, ze względu na oryginalność i ekspresję zdjęcia.


Fotograf: M. Urban, Modelka: Ola Ż., Stylizacja: P. Bajdas

sobota, 25 grudnia 2010

" W modzie nie chodzi o bycie sensownym. Liczy się to, jak się czujesz" / Inspiracja Vivienne Westwood



    Chciałabym Wam zaprezentować projekt z mojej sesji zdjęciowej, która była zainspirowana twórczością projektantki Vivienne Westwood oraz kabaretem. Kobieta, która z niezmiennym entuzjazmem i fantazją tworzy od przeszło 30 lat. Wiecznie młoda duchem i energiczna, choć skończyła już 65 lat. Projektantka, która udowodniła, że moda w wydaniu brytyjskim nie musi być nudna i zachowawcza. Słynna "punkowa królowa mody"  podbiła rynek mody w latach 70 swoimi ubiorami, teraz inspiruje i zachwyca....między innymi mnie:)






Modelka: Aga G., Fotograf: Ł. Radzięta, Stylizacja: P. Bajdas
Modelka: Aga G., Fotograf: Ł. Radzięta, Stylizacja: P. Bajdas












Mój ulubiony projekt punkowy V. Westwood